Zwiększone dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd

Z dniem 15 grudnia 2022 roku nastąpi istotna zmiana w programie Mój Prąd 4.0. Bezzwrotne dotacje na pokrycie kosztów zakupu instalacji fotowoltaicznej zwiększą się. Poniżej zebraliśmy szereg najważniejszych informacji na temat zmian, warunków oraz procedury uzyskania dofinansowania z programu Mój Prąd 4.0. Przeczytaj i sprawdź, ile możesz zyskać, decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej w… Czytaj dalej Zwiększone dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog

Zalety instalacji fotowoltaicznej off-grid

Instalacje fotowoltaiczne off-grid i on-grid, będące częścią Odnawialnych Źródeł Energii, to rozwiązanie, z którego coraz chętniej korzystają zarówno gospodarstwa domowe, jak i przedsiębiorstwa. Na popularność instalacji fotowoltaicznych wpływa wiele aspektów. W czołówce kwestii, z powodu których na montaż instalacji fotowoltaicznych off-grid lub on-grid decydują się inwestorzy, znajdują się względy ekologiczne, ekonomiczne, propozycje rządowych dofinansowań oraz… Czytaj dalej Zalety instalacji fotowoltaicznej off-grid

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uncategorized

Montaż paneli fotowoltaicznych przy gruncie

Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej, zwiększa się również zapotrzebowanie na alternatywne metody produkowania energii elektrycznej. Jednym z bardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego rozwiązań są instalacje fotowoltaiczne. Moduły, nieemitujące do atmosfery zanieczyszczeń, użytkowane są zarówno przez osoby prywatne, przedsiębiorstwa, jak i instytucje. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów konstrukcji pod panele fotowoltaiczne. Instalacje najczęściej montuje się… Czytaj dalej Montaż paneli fotowoltaicznych przy gruncie

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uncategorized

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 4 kW?

Rozwiązania OZE zyskują w Polsce coraz większą popularność. Wynika to z wielu kwestii – zwiększania się świadomości ekologicznej, stale rosnących cen za energię elektryczną, a także pojawiania się nowych propozycji dotacji do instalacji fotowoltaicznych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i właścicieli firm. Choć wiedza Polaków na temat instalacji fotowoltaicznych ciągle się powiększa, wciąż pojawiają się… Czytaj dalej Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 4 kW?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uncategorized

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 10 kW?

Coraz więcej osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych, decyduje się zainwestować w instalacje fotowoltaiczne. Wynika to ze stale zwiększającej się świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, podwyżek prądu, a także znacznej obniżki kosztów za zaprojektowanie i założenie instalacji fotowoltaicznej. Na decyzje wpływają również licznie pojawiające się propozycje dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych. Zalet złożenia instalacji fotowoltaicznej jest mnóstwo.… Czytaj dalej Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 10 kW?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Uncategorized

Jaka instalacja fotowoltaiczna jest odpowiednia dla domu?

Nieustanne podwyżki cen prądu, a także wciąż zwiększająca się świadomość ekologiczna wśród wielu osób sprawiają, że odnawialne źródła energii zyskują na popularności. W domach jednorodzinnych, a także w budynkach firmowych, wdrażane są ekologiczne rozwiązania w postaci instalacji fotowoltaicznych, które przekładają się zarówno na obniżkę rachunków za media, jak i dbałość o środowisko naturalne. Kwestią, która… Czytaj dalej Jaka instalacja fotowoltaiczna jest odpowiednia dla domu?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 5 kW?

Odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne w Polsce, głównie z uwagi na rosnącą świadomość ekologiczną wśród licznego grona osób. Pozytywną decyzję o zainstalowaniu ekologicznych paneli fotowoltaicznych przyśpiesza również fakt stale rosnących należności za energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja opłacalna, pod warunkiem, że jej elementy będą dopasowane do potrzeb danego gospodarstwa. Kluczową kwestią… Czytaj dalej Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 5 kW?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog

Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?

Instalacja fotowoltaiczna, czyli instalacja domowego systemu energii słonecznej to mądra inwestycja finansowa dla wielu właścicieli domów. Podczas oceny ofert firm fotowoltaicznych należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników – sprzęt wybrany do systemu, opcje finansowania i wybrany instalator mają wpływ na oszczędności energii słonecznej. Ten przewodnik pomoże Ci ocenić różne dostępne panele słoneczne i falowniki,… Czytaj dalej Jak dobrać moc instalacji fotowoltaicznej?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog

Ile prądu wyprodukuje elektrownia fotowoltaiczna 7 kW?

Instalacje fotowoltaiczne stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Wynika to z faktu licznych dofinansowań, jakie można otrzymać, decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych, a także wielu innych czynników. Jednym z nich jest możliwość przyczynienia się do poprawy jakości środowiska naturalnego oraz nie uszczuplania domowych finansów, będąc niezależnym od podwyżki cen prądu elektrycznego od zewnętrznych… Czytaj dalej Ile prądu wyprodukuje elektrownia fotowoltaiczna 7 kW?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog

Jak rozliczyć fotowoltaikę w PIT?

Montaż paneli fotowoltaicznych i korzystanie ze źródeł odnawialnej energii staje się w Polsce coraz bardziej powszechne. Pobieranie energii słonecznej wiąże się z wieloma zaletami – dbałością o środowisko naturalne, niezależnością od podwyżek cen prądu, a także możliwością ubiegania się o dofinansowania i ulgi na panele fotowoltaiczne. Jedną z nich jest ulga termomodernizacyjna. Czym jest ulga… Czytaj dalej Jak rozliczyć fotowoltaikę w PIT?

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: blog