fbpx

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 5 kW?

Odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne w Polsce, głównie z uwagi na rosnącą świadomość ekologiczną wśród licznego grona osób. Pozytywną decyzję o zainstalowaniu ekologicznych paneli fotowoltaicznych przyśpiesza również fakt stale rosnących należności za energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja opłacalna, pod warunkiem, że jej elementy będą dopasowane do potrzeb danego gospodarstwa.

Kluczową kwestią jest oczywiście dobór odpowiedniej mocy instalacji fotowoltaicznej, zważając na średnie miesięczne zużycie prądu przez mieszkańców nieruchomości. Zapotrzebowanie na energię elektryczną można wyliczyć na podstawie poprzednich rachunków, wystawionych przez zewnętrznego dostawcę prądu. W przypadku chęci wdrożenia rozwiązań OZE do domu, który dopiero powstaje, można poradzić się specjalistów, którzy pomogą oszacować moc instalacji fotowoltaicznej.

Instalacja fotowoltaiczna – koszt

Cena instalacji fotowoltaicznej zależna jest przede wszystkim od jej rozmiarów, rodzaju paneli słonecznych oraz kwestii montażu. Istnieje bowiem możliwość tradycyjnej instalacji elementów fotowoltaiki na dachu po skosie, ale także na dachu płaskim czy przy gruncie. Zakupienie odpowiednich części instalacji fotowoltaicznej jest aspektem bardzo istotnym, aby całość była możliwie najbardziej wydajna, a praca paneli słonecznych zoptymalizowana. 

Koszt eksploatacji instalacji fotowoltaicznej 5 kW z zasady będzie stanowił mniejszy wydatek, niż chociażby instalacja o mocy 10 kW, o ile oczywiście rozwiązania OZE będą dostosowane do potrzeb mieszkańców danego obiektu budowlanego. Z racji tego, iż cenimy sobie indywidualne podejście do każdego zlecenia, oferujemy Państwu stworzenie osobistego kosztorysu instalacji fotowoltaicznej. Przed wyceną usługi nasi fachowcy dokładnie określą możliwości instalacyjne, w tym powierzchnię dachu lub gruntu, rodzaj najlepszych paneli słonecznych oraz moc instalacji fotowoltaicznej, co finalnie przełoży się na zoptymalizowany koszt.

Instalacja fotowoltaiczna Soren

Nie muszą Państwo zastanawiać się, ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 5 kW – wystarczy umówić się na konsultację z naszymi fachowcami. Gwarantujemy profesjonalne podejście, rzetelność, terminowość oraz kompleksową obsługę. Zajmujemy się bowiem dystrybucją elementów instalacji fotowoltaicznych, a także ich montażem i serwisowaniem. Działamy na terenie całej Polski od ponad 10 lat. Zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli omówić szczegóły usługi i obliczyć dokładny koszt instalacji fotowoltaicznej dla Państwa gospodarstwa.