fbpx

Ile prądu wyprodukuje elektrownia fotowoltaiczna 7 kW?

Instalacje fotowoltaiczne stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Wynika to z faktu licznych dofinansowań, jakie można otrzymać, decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych, a także wielu innych czynników. Jednym z nich jest możliwość przyczynienia się do poprawy jakości środowiska naturalnego oraz nie uszczuplania domowych finansów, będąc niezależnym od podwyżki cen prądu elektrycznego od zewnętrznych dostawców.

Podejmując decyzję o zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych, wiele osób zastanawia się, jak działa elektrownia fotowoltaiczna i jaką ilość prądu jest zdolna wyprodukować? Śpieszymy z odpowiedzią! Każdy panel fotowoltaiczny posiada oznaczenie sprawności, które zapisuje się w procentach. Miara ta definiuje, jaką ilość energii słonecznej panel fotowoltaiczny może przekształcić na energię elektryczną w STC – standardowych warunkach testowych (25 stopni Celsjusza, natężenie promieniowania słonecznego 1000W/m2, brak wiatru).

Elektrownia fotowoltaiczna

Istotną kwestią jest również maksymalna wydajność paneli słonecznych, podawana w jednostce Watopik, określonej symbolem Wp. Zakłada się, że panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 1 kWp wyprodukują 1000 kWh energii elektrycznej w warunkach STC. Przekładając to na konkretne przykłady – ile prądu wyprodukuje elektrownia fotowoltaiczna o mocy 7 kW?

Na pracę instalacji fotowoltaicznej wpływają warunki pogodowe, wszelkiego rodzaju zabrudzenia paneli fotowoltaicznych, poprawność wykonania instalacji czy doboru urządzeń. Zakłada się jednak, iż odpowiednio zamontowane panele fotowoltaiczne wysokiej jakości o łącznej mocy 7 kWp, są w stanie wytworzyć energię o wartości mniej więcej 6650 kWh. Taka ilość energii sprosta oczekiwaniom większej rodziny, która korzysta z energochłonnych urządzeń elektrycznych.

Instalacja fotowoltaiczna kalkulator

Zajmujemy się sprzedażą, montażem i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych od ponad dekady na terenie całej Polski. Oferujemy wysokiej jakości produkty, które stanowią gwarancję maksymalnej wydajności. Z myślą o klientach, przygotowaliśmy kalkulator, który pozwoli obliczyć koszt instalacji fotowoltaicznej i pomoże oszacować moc paneli fotowoltaicznych do przydomowej elektrowni, wedle własnego zapotrzebowania. Zapraszamy do skorzystania z kalkulatora oraz kontaktu!