fbpx

Jaka instalacja fotowoltaiczna jest odpowiednia dla domu?

Nieustanne podwyżki cen prądu, a także wciąż zwiększająca się świadomość ekologiczna wśród wielu osób sprawiają, że odnawialne źródła energii zyskują na popularności. W domach jednorodzinnych, a także w budynkach firmowych, wdrażane są ekologiczne rozwiązania w postaci instalacji fotowoltaicznych, które przekładają się zarówno na obniżkę rachunków za media, jak i dbałość o środowisko naturalne. Kwestią, która zachęca właścicieli nieruchomości do zainwestowania w instalacje fotowoltaiczne, są także liczne dofinansowania, jakie można uzyskać.

Inwestorzy, będący na etapie wyboru instalacji fotowoltaicznej dla domu, często zastanawiają się, jaka będzie najbardziej odpowiednia i na co w szczególności zwrócić uwagę? Jedną z podstawowych kwestii jest oczywiście moc instalacji fotowoltaicznych. Wydajność pracy paneli słonecznych uzależniona jest od aktualnie panujących warunków pogodowych, sposobu zamontowania urządzeń OZE oraz poprawności wykonanej instalacji.

Fotowoltaika dom jednorodzinny

Moc instalacji fotowoltaicznej zależna jest od zapotrzebowania danego gospodarstwa domowego na prąd, którą dyktuje m.in. ilość użytkowanych urządzeń elektrycznych oraz liczba osób zamieszkujących nieruchomość. Szacuje się, że moc instalacji fotowoltaicznej dla 4-osobowej rodziny, używającej umiarkowaną liczbę sprzętów chłonących energię, wynosi około 4 kWp. Warto zaznaczyć, że to kwestia bardzo indywidualna, dlatego najlepiej omówić tą kwestię za specjalistami, którzy zajmują się projektowaniem i montowaniem instalacji fotowoltaicznych dla domów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom kontrahentów, opracowaliśmy kalkulator, który pomoże obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej dla domu. System jest prosty w obsłudze i może skorzystać z niego każda zainteresowana osoba, odwiedzająca naszą stronę internetową. Po wprowadzeniu odpowiednich danych, należy wysłać formularz do konsultantów Soren, na podstawie którego będą zdolni wyliczyć moc paneli fotowoltaicznych dla domu oraz przedstawić Państwu wstępny kosztorys urządzeń.

Instalacja fotowoltaiczna do domu

Nasza firma działa kompleksowo. Zajmujemy się dystrybucją, montażem oraz serwisowaniem elementów instalacji fotowoltaicznych dla domów na terenie całej Polski od ponad 10 lat. Cechuje nas szerokie doświadczenie, profesjonalne podejście, doskonałe przygotowanie merytoryczne oraz terminowość, co doceniają wszyscy kontrahenci. Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora, aby obliczyć moc instalacji fotowoltaicznej oraz kontaktu. Pozostajemy do Państwa dyspozycji.