fbpx

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna 10 kW?

Coraz więcej osób prywatnych, a także podmiotów gospodarczych, decyduje się zainwestować w instalacje fotowoltaiczne. Wynika to ze stale zwiększającej się świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, podwyżek prądu, a także znacznej obniżki kosztów za zaprojektowanie i założenie instalacji fotowoltaicznej. Na decyzje wpływają również licznie pojawiające się propozycje dofinansowań do instalacji fotowoltaicznych.

Zalet złożenia instalacji fotowoltaicznej jest mnóstwo. Na Odnawialne Źródła Energii warto zdecydować się chociażby ze względu na kwestie ekologiczne. Produkcja energii za pośrednictwem instalacji fotowoltaicznych jest w pełni bezpieczna i nieszkodliwa dla środowiska. Dodatkowo inwestor staje się w pełni niezależny od zewnętrznych dostawców prądu, nie musi więc martwić się rosnącymi stawkami za energię elektryczną. Wiele osób rozważa „za i przeciw”, zastanawiając się nad kwestią finansową inwestycji. Ile kosztuje założenie instalacji fotowoltaicznej? Czy alternatywne rozwiązanie jest bardziej opłacalne od tradycyjnego?

Koszt instalacji fotowoltaicznej

Nie ma wątpliwości, iż założenie instalacji fotowoltaicznej jest inwestycją opłacalną. Na cenę instalacji fotowoltaicznej składają się przede wszystkim moduły – panele słoneczne, stanowiące największą część wszystkich kosztów. Do nich z kolei należy doliczyć wydatki z tytułu zakupu inwertera, a także świadczeń projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznej. Koszt inwestycji zależny jest od cen poszczególnych elementów i usług.

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kW? Wydatki najlepiej oszacować na podstawie konkretnej instalacji, uwzględniając jej rozmiar, rodzaj wykorzystanych modułów fotowoltaicznych i miejsca montażu. W tym celu warto skontaktować się z zespołem naszych doświadczonych, wykwalifikowanych specjalistów, którzy przygotują dla Państwa nieodpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej o mocy 10 kW.

Instalacja fotowoltaiczna

Firma Soren zajmuje się kompleksową obsługą instalacji fotowoltaicznych. Oferujemy kontrahentom stworzenie szczegółowego projektu instalacji fotowoltaicznej o wystarczającej mocy i doboru modułów, by system był możliwie najbardziej zoptymalizowany i dostosowany do potrzeb użytkowników. Ponadto świadczymy usługę montażu instalacji fotowoltaicznych, a także jej późniejszego serwisowania. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów współpracy oraz poznania wstępnego kosztorysu założenia instalacji fotowoltaicznej.