Montaż pomp ciepła


Inwestorzy, będący na etapie przeprowadzania remontu generalnego w obiekcie budowlanym lub realizujący założenia projektowe dotyczącego nowego budynku, zastanawiają się nad wyborem możliwie najbardziej wydajnego systemu ogrzewania. Na rynku dostępne są różne urządzenia, jednak zdecydowanie najkorzystniej we wszystkich zestawieniach prezentują się pompy ciepła powietrze-woda.

Montaż pomp ciepła to doskonałe rozwiązanie ze względu na wydajność, wielofunkcyjność i ekonomiczność. Warto podkreślić również fakt, iż pompy ciepła powietrze-woda, montowane w mieszkaniach i domach, są wariantem mającym pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Nowoczesne urządzenia nie emitują do powietrza szkodliwych, chemicznych substancji i innych zanieczyszczeń, w przeciwieństwie do tradycyjnych elementów systemów ogrzewania. Za montażem pompy ciepła przemawia również atrakcyjny program dofinansowań.

Pompy ciepła powietrze-woda z montażem

Dotychczas, do 1 stycznia 2022 roku, w ramach programu „Czyste powietrze”, beneficjenci mogli otrzymać dopłatę do zakupu kotła węglowego. Aktualnie NFOŚiGW prowadzi nowy system dofinansowań – „Moje ciepło”, który zakłada przeznaczenie aż 600 milionów złotych na pomoc inwestorom, którzy zdecydują się zamontować pompę ciepła w dopiero wybudowanym domu jedno lub wielorodzinnym. Dofinansowania w ramach projektu „Moje ciepło”, alternatywy do programu „Czyste powietrze”, wyniosą do 7 tys. zł w przypadku montażu pomp ciepła powietrze-woda i powietrze-powietrze.

Montowane pompy ciepła można połączyć również z instalacją fotowoltaiczną. Takie rozwiązanie to gwarancja niemal bezkosztowego źródła ciepła w domu. Jak prezentują się ceny pomp ciepła wraz z montażem? Koszt instalacji pompy ciepła powietrze-woda zależny jest od kilku czynników – rodzaju i specyfikacji urządzenia, miejsca montażu oraz całkowitej powierzchni domu czy mieszkania. Chcąc poznać dokładniejszą wycenę pompy ciepła wraz z montażem, prosimy o kontakt z zespołem naszych profesjonalnych i pomocnych doradców.

Montaż pomp ciepła – Mazowsze

Nasza firma oferuje kompleksowe usługi z zakresu projektowania, montowania i serwisowania pomp ciepła w całym województwie mazowieckim. Przeprowadzamy montaż pomp ciepła w mieszkaniach i domach podczas remontów generalnych, jak i w dopiero co powstających obiektach budowlanych. Do każdej współpracy podchodzimy w sposób indywidualny, dlatego zapraszamy na rozmowę ze specjalistami Soren. Udzielimy wszelkich wskazówek, związanych z programem „Czyste powietrze”, przedstawimy cenę pompy ciepła wraz z montażem, a także odpowiemy na inne nurtujące pytania.